Răducioiu: "Dacă aş fi Piţurcă, nu i-aş mai chema la lot pe Mutu şi pe Tamaş"

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Florin Răducioiu l-a contrazis pe Piţurcă şi a anunţat că Franţa nu poate fi favorită atunci când joacă în România. în plus, fostul internaţional a declarat că nu l-ar mai chema la lot pe Adi Mutu şi Gabi Tamaş.

"Sper ca lucrurile să iasă bine. E vorba de inaugurarea unui stadion de nivel european. O victorie a României poate aduce mult entuziasm, ne putem gândi apoi la locul doi, să jucăm barajul. România trebuie să aibă foarte mult curaj, nu are nimic de pierdut, ci doar de câştigat. Aş dori să văd o echipă a României curajoasă, să ne impunem jocul în faţa celor 55.000 de spectatori. Avem argumente de partea noastră pentru a câştiga. Este un meci deschis oricărui rezultat.

S-au schimbat mulţi jucători, s-a schimbat antrenorul, a plecat Domenech. Piţurcă a spus că Franţa este favorită, dar mie nu îmi place acest lucru. Franţa este o echipă puternică, dar nu poate fi favorită la mine acasă. Sigur e greşit să spui acest lucru.

Dacă aş fi Piţurcă, nu i-aş mai chema la lot pe Mutu şi pe Tamaş. Categoric nu. Aş da credit altor jucători, aş merge mai departe cu alţi băieţi", a spus Florin Răducioiu la Radio GSP.

Mai multe pentru tine:
Catherine Zeta-Jones, pusă la zid din cauza unui comentariu deplasat despre un băiat de 12 ani
Ministrul de Externe s-a întâlnit cu şefii de misiune ai statelor UE acreditaţi la Bucureşti. Ce a spus Oana Ţoiu despre consolidarea securităţii pe Flancul Estic
Motivul despărțirii dintre Dan Bittman și Liliana Ștefan, mama celor trei copii ai artistului: „De asta s-a și ajuns unde s-a ajuns”
Cum arată fiica adolescentă a lui Kim Jong Un. Apariția spectaculoasă a lui Kim Ju Ae alături de liderul corean la Beijing, la prima ieșire internațională
Aşa arată acum şcoala unde s-a filmat celebra peliculă „Liceenii”. Clădirea liceului „Alexandru Ioan Cuza” din București a rămas doar un schelet de beton
Regele care n-a reușit să-și consume noaptea nunții a devenit marea rușine de la Palat. De ce și-a respins regina timp de șapte ani
Copiii care merg la școală cu ghiozdane goale, manuale lipsă și haine insuficiente: „Pentru mulți rămâne un loc al stresului și rușinii.” Studiul care dezvăluie realitatea cruntă
ADIO Coiful de la Coțofenești, furat la Muzeul Drents! Olandezii întrerup urmărirea pentru 3 din suspecți
Ce spune Meghan despre momentele Prințului Harry la Londra. E cu ochii pe el, din SUA
Satul din România care are un singur locuitor: „Nu a vrut în ruptul capului să plece”
Daciana Sârbu și-a refăcut viața după divorțul de Victor Ponta. Cine este bărbatul care l-a înlocuit pe fostul premier al României?