FOTO România – Italia, spectacol în scopuri nobile. Gică Hagi şi-a trimis băiatul să-l dribleze pe Baresi

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Didi Prodan vrea să se remarce în faţa lui Baresi FOTO David Muntean

Două echipe formate din fotbalişti legendari ai României şi Italiei au jucat luni seară un meci caritabil în Sala Floreasca.

Societatea Academică a Ştiinţelor Comportamentale din România şi Ambasada Italiei la Bucureşti a organizat un eveniment caritabil sub titulara ”GENERAŢII PENTRU GENERAŢII”. Fondurile obţinute din vânzarea biletelor s-au îndreptat spre copiii defavorizaţi din două parohii ale judeţelor Covasna şi Teleorman.

Pentru România au jucat Bogdan Stelea, Moraru, Dan Petrescu, Belodedici, Prodan, Augustin, Gino Iorgulescu, Andone, Tom Cristea, Tudorel Stoica plus Ianis Hagi, trimis de Rege să-i ţină locul. Adrian Mutu a venit şi el la meci, dar a rămas pe margine, în ţinuta de stradă. Squadra Azzurra a fost reprezentată printre alţii de Tacconi, Bianchi, Baresi, Antognoni, Schilacci  şi Dossena.
Conduşi de pe margine de Mircea Rădulescu şi Rică Răducanu, tricolorii au pierdut cu 3-1, goluri Tom Cristea, respectiv Rizzitelli, de două ori şi Bianchi. Cu mulţi ani şi kilograme în plus, dar cu aceeaşi tehnică, fotbaliştii au oferit câteva momente de magie.
Ajuns la 50 de ani, Salvatore Toto Schillaci, atacantul care a impresionat la Mondialul din 1990, a fost cu greu recunoscut de spectatori, datorită unui implant de păr generos care i-a acoperit în întregime calviţia.

Mai multe pentru tine:
Prințesa Kate i-a arătat Melaniei Trump cum te îmbraci informal, dar șic! Prințesa de Wales dă ora exactă în modă în Marea Britanie
Ucraina dezvoltă noi scuturi împotriva dronelor Shahed. Planul Kievului pentru a combate eficient roiurile de drone
Pe ce sumă uriașă a apărut goală Andreea Antonescu în revista cu „iepurași”: „Puteai cumpăra cinci garsoniere”. De ce Andreea Bălan a refuzat cei 20.000 de dolari?
Cât rău face Rusia României și cât ne facem singuri din cauza propriilor vulnerabilități. Dezvăluirea incomodă a unui expert în securitate
Mineriada din septembrie 1991: lovitura de stat care a blocat reformarea României
Autorul cărții „Codul lui Da Vinci”, logodit cu una dintre cele patru amante ale lui! E cu 27 de ani mai tânără decât el!
Transformarea soției lui Lucian Viziru, după ce a fost criticată că arată ca o femeie de 60 de ani. Apariția îndrăzneață a Emei l-a eclipsat pe actor
Cine este mama lui Toto Dumitrescu? Fosta soție a lui Ilie Dumitrescu a fost poreclită „Monica Bellucci de România”. FOTO
Descinderi DIICOT la Motru: tânăr de 30 de ani, prins cu saci de cannabis și plantație în serele părinților din Samarinești
Insula din Grecia care ascunde un pericol uriaș. Mai mulți români trag un semnal de alarmă: „Nu știu prin ce minune am reușit să mă ridic”
Filmul spectaculos care a cucerit topul Netflix la început de toamnă. Are o poveste diferită și te ține lipit de televizor