FOTBAL: Daniel Timofte a fost demis de la Jiul
0FOTBAL: Daniel Timofte a fost demis de la Jiul
Fostul internaţional Daniel Timofte a fost demis, sâmbătă, din funcţia de antrenor principal al formaţiei de ligă secundă Jiul Petroşani, ca urmare a eşecului de pe teren propriu, scor 1-2, cu FC Argeş, din etapa a 13-a, au declarat, pentru NewsIn, surse din cadrul clubului.
Decizia conducerii vine ca urmare a faptului că formaţia din Valea Jiului a obţinut doar un singur puncte în ultimele cinci meciuri disputate în campionat, deşi a evoluat de trei ori pe teren propriu.
Fostul mijlocaş al lui Dinamo din anii '90 preluase Jiul în luna septembrie a anului trecut, după demiterea lui Puiu Antohi.
Jiul Petroşani ocupă locul 7 în clasamentul Seriei a II-a a ligii secunde, cu 18 puncte, la 7 distanţă de liderul FC Argeş.