Dinamo a învins Concordia Chiajna, scor 3-1, şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii

0
Olberdam (în verde) a deschis scorul pentru Chiajna FOTO Mediafax

Echipa Dinamo s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii-Adeplast, după ce a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 3-1 (1-1), formaţia Concordia Chiajna, într-un meci contând pentru optimile competiţiei.

Pentru Concordia a marcat Olberdam '19, iar pentru Dinamo au marcat Bilinski '27, Lazăr '51, Boubacar '78 (penalti)

Concordia Chiajna: Rîmniceanu - Stan, Reljic, Maftei, Dragarsky, Bucurică - Băjenaru, N. Roşu (Dina '58), Olberdam - Boldrin (Serediuc '68), Wellington (Timov '82). Antrenor: Marius Şumudică

Dinamo: Marc - Fai (Şerban '61), Durimel, Ad. Popa, Grecu - Boubacar, Elton - Rotariu (Gavrilă '82), Bărboianu, V. Lazăr - Bilinski (Lemac '89). Antrenor: Flavius Stoican

Rezultate complete înregistrate în partidele disputate, vineri, sâmbătă, duminică şi luni, în optimile de finală ale Cupei Ligii-Adeplast: