Adevărul despre relaţia dintre Simona Halep şi Serena Williams, spus chiar de jucătoarea noastră. Ce vrea să facă ea când o va întâlni pe americancă

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Simona Halep n-a reuşit să profite de retragerea temporară din circuit a Serenei Williams şi să treacă pe primul loc în clasamentul WTA.

Simona a plecat ieri în China, unde va participa de săptămîna viitoare la turneele de la Wuhan şi Beijing şi a vorbit şi despre relaţia pe care o are cu Serena Williams.„Adevărul e că nu am vorbit niciodată cu Serena personal, dar când o să o văd prima dată o să o felicit pentru că a devenit mamă. Dacă se va face tenismenă şi copilul ei, cu siguranţă va fi o campioană”, a spus Halep.

Simona Halep şi Serena Williams s-au întâlnit de nouă ori pănă acum. Americanca a câştigat opt întâlniri, iar Simona una singură: în 2014, la Turneul Campioanelor, în grupă, când a învins cu 6-0, 6-2.

Serena Williams a devenit mamă la 1 septembrie, când a dat naştere unei fetiţe, Alexis Olympia Ohanian, la Centrul Medical St. Mary’s din Palm Beach, Florida. Williams era însărcinată când a câştigat Australian Open, la începutul acestui an. Ea va reveni în circuit la începutul anului 2018.

Mai multe pentru tine:
VIDEO Informații înfiorătoare despre unul dintre cele mai scandaloase cazuri din istorie. Safari uman la 70.000 de lire sterline. Mai mulți bogați au ucis cu cruzime copii și femei, familii întregi. Cum s-au organizat excursiile de vânătoare umană
Black Friday la Flanco: Top oferte la soundbar-uri, sisteme audio și boxe portabile
Ce i-a provocat unei jurnaliste cancer intestinal la 44 de ani? Nu fuma, nu bea și avea o greutate normală
Promoții de iarnă PetMax: Suplimente veterinare esențiale pentru câini și pisici cu reduceri de până la 69%
Chillmas Deals 2025 pe eMAG: Top televizoare cu cele mai mari reduceri, de până la 5.000 de lei și calitate premium pentru living și dormitor
Tragedia care i-a marcat viața lui Horia Moculescu. A avut un fiu care a murit la 31 de ani. Mariana Moculescu, confesiuni dureroase: „Nu mai răspundea la telefon”
Black Friday 2025 pe Flip.ro: cele mai mari reduceri la iPhone – economii de până la 1.000 de lei și telefoane premium sub 1.000 €
Fashion Days Black Friday 2025 – ultimele ore de reduceri de până la 90%. Transformă-ți outfitul în cel mai spectaculos mod, cu opere de artă
Black Friday 2025 „Bla-Bla Black Shopping Weeks” la XXXLutz: transformă-ți casa de sărbători cu piese spectaculoase și reduceri de până la 50%
Nu-l iartă nici după moarte?! Mariana Moculescu refuză să meargă la înmormântarea fostului soț! Unde și când va fi înmormântat maestrul?
„M-a lovit atât de puternic”! Celebra vedetă face dezvăluiri cutremurătoare la 53 de ani