Jeanne Cooper din „Tânăr şi neliniştit“ este spitalizată în stare critică

0
Publicat:
Ultima actualizare:
La 84 de ani, actriţa are probleme de sănătate. FOTO Wenn

Jeanne Cooper, singura actriţă care a apărut în „Tânăr şi neliniştit“ încă de la începutul serialului, a fost spitalizată la sfârşitul săptămânii trecute şi se află, potrivit presei americane, în stare critică.

Potrivit filialei din Los Angeles a postului de televiziune CBS, actriţa a fost spitalizată sâmbătă, la Los Angeles. Acelaşi post TV afirmă că actriţa în vârstă de 84 de ani este internată în secţia de terapie intensivă, însă natura bolii de care suferă nu a fost dezvăluită. 

Jurnaliştii de la site-ul Zap2It.com susţin că actriţa americană se confruntă cu „o infecţie gravă“. 

Fiul actriţei, actorul Corbin Bernsen, a publicat o serie de mesaje pe pagina sa de Facebook despre spitalizarea mamei sale. El spune că starea de sănătate a acesteia înregistrează progrese, iar întreaga familie le mulţumeşte fanilor pentru „energia lor pozitivă“.

„Starea mamei este stabilă. A avut câteva piedici în drum, dar acum se îndreaptă în direcţia bună, însă nu am în continuare acele garanţii după care tânjesc. Aşa este viaţa, în general! Dumnezeu să vă binecuvânteze pe toţi pentru gândurile şi rugăciunile voastre. Ele sunt combustibilul nostru în aceste zile“, a scris actorul pe contul său de Facebook.

Potrivit unui mesaj postat de Corbin Bernsen pe Twitter, miercuri, mama poate de acum să respire singură şi nu mai are nevoie de aparatul de respiraţie artificială.

„Tânăr şi neliniştit“, serialul care a răsturnat toate recorduri de audienţă peste Ocean şi preferatul românilor în timpul după-amiezelor petrecute în faţa televizorului, a ajuns în luna martie la venerabila vârstă de 40 de ani şi la peste 10.000 de episoade difuzate în Statele Unite.

Veterana Jeanne Cooper, cunoscută telespectatorilor care urmăresc serialul drept Katherine Chancellor, este singura actriţă care a rezistat în echipa „Tânăr şi neliniştit“ încă din 1973, de la începutul acestuia. Cu o viaţă întreagă petrecută în mare parte pe platourile de filmare, Jeanne, în vârstă de 84 de ani, şi-a publicat în 2012 memoriile intitulate sugestiv „Not Young, Still Restless: A Memoir“.

Mai multe pentru tine:
Indignare în Slovenia, după ce un bărbat a murit agresat de un grup de romi. Doi miniștri au demisionat
Nu i-a citit niciodată fiicei „Cenușăreasa”, iar acum a interzis complet internetul în casă!
Mama măsura XS, fiicele cu siluete... lumești. Regina Letizia, superbă, dar îngrijorător de slabă la Premiile Prințesa de Asturia
Ce nu s-a văzut la sfințirea Catedralei! Becali a pupat mătăniile, Băsescu a pupat blondele
Ce tranzacții suspecte a descoperit Libra Bank în conturile AUR. Ce plăți s-au făcut către patronul Realitatea PLUS, unde Simion și Georgescu sunt lăudați excesiv
Câți ani de închisoare riscă Artanu, pentru agresiune sexuală?! Îndemnul avocatei Dalina Terzi pentru victimă: „Fetelor le e rușine, cedează psihic”
Legenda Grasei de Cotnari: Vița nobilă a Moldovei, un dar de la Matia Corvinul
Artistul internațional care nu și-a mai văzut de trei ani copilul diagnosticat cu autism, născut din relația cu o româncă. Dezvăluiri uluitoare despre ultima lor întâlnire! „Copilul striga la ușă disperat: Tati, tati!”
Radu Mazăre, viață de lux în Madagascar. Cum arată resortul fostului primar al Constanței. Bungalow-uri generoase, cu vedere spre Oceanul Indian
Carlos Alcaraz, vizionar în Real Madrid-Barcelona, 2-1. A prezis perfect scorul și marcatorii din El Clasico, cu o zi înainte
Mesajele Vasilicăi Enache, avocata decedată în explozia din Rahova, analizate de criminalist: „În acel bloc era o bombă cu ceas”