„Românii au talent“, lider de audienţă pe toate segmentele, cu 3,5 milioane de telespectatori la nivel naţional

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Cea de-a doua ediţie a sezonului 8 "Românii au talent" a fost vineri lider de audienţă pe toate segmentele de public, la nivel naţional peste 3,5 milioane de telespectatori urmărind spectacolul.

Pe segmentul publicului comercial, cu vârste cuprinse între 18 şi 49 de ani, show-ul a înregistrat 17.6 puncte de rating şi 46.8% share, de aproape şase ori mai mult decât postul de televiziune clasat pe locul doi, care a obţinut 3.1 puncte de rating şi 8.3% share.

Pe întreaga durată de difuzare, la nivel naţional, peste 3,5 milioane de telespectatori au urmărit spectacolul "Românii au talent", iar în minutul de maximă audienţă de la 21.09, peste 4,1 milioane de români au fost în faţa televizoarelor. 

Momentele prezentate de cei 18 concurenţi au fost: canto, dans, folclor de comunicare, aerial net, belly dance, culturism sau forţă. Următoarea ediţie a show-ului "Marea Unire a Talentului" la Pro TV va fi vineri, de la 20.30. 

Mai multe pentru tine:
Cercetătorii contrazic clișeele: prieteniile platonice pot fi la fel de profunde ca relațiile de cuplu. De ce cultura noastră refuză să creadă asta?
Ziua în care Biserica a deschis porțile doar pentru personalități. De ce oamenii de rând n-au avut acces în interior la slujba de sfințire a picturii Catedralei Neamului VIDEO
Cea mai puternică rugăciune! Spune-o zilnic şi scapi de orice rău
33 de ani fără Anda Călugăreanu. Saveta Bogdan: „Ioana a rămas a nimănui, după decesul mamei. Dan Tufaru o internase la o casă de copii”. Cum arată mormântul artistei?
Ce tranzacții suspecte a descoperit Libra Bank în conturile AUR. Ce plăți s-au făcut către patronul Realitatea PLUS, unde Simion și Georgescu sunt lăudați excesiv
Păreri pro și contra despre Catedrala Mântuirii Neamului. Mihai Găinușă: „Bolnavii care nu plătesc CASS vor merge la Catedrală, nu la camera de gardă”. Ce spune Dan Negru?
Cine este regele care avea cel mai bizar fetiș în dormitor. Nu ”ierta” nicio parteneră
Alimentul de care Fuego nu se atinge: „Cel mai nociv pentru ființa umană”. Îi îndeamnă pe toți să-l evite
Rachetele hipersonice rusești ar putea „orbi” SUA înainte de un atac nuclear. Care sunt lacunele în apărarea NATO?
Un tezaur roman, ascuns timp de 8 ani, după ce a fost descoperit cu un detector de metale
O contabilă din Kenya a ajuns femeie de serviciu în România și trăiește cu frică. „Mi-e teamă în fiecare zi să nu fiu...”