VIDEO "Vulpile" fac un pas mare spre titlu: Leicester a dat lovitura pe terneul lui Manchester City

0
Jucătorii lui Leicester celebrează după golul al treilea, marcat de Huth FOTO Getty Images

Leicester City a câştigat cu 3-1 meciul din deplasare cu Manchester City, partidă care le-a opus pe ocupantelor primelor două locuri în Anglia.

Leicester City a deschis scorul din minutul 3, cu lovitura de cap a lui Huth şi s-a distanţat la 3-0 în partea a doua, după reuşitele lui Mahrez şi a aceluiaşi Huth.

Golul lui Aguero din minutul 87 nici n-a fost văzut de toţi fanii ai lui Manchester City, mulţi dintre ei alegând să plece mai repede către casă.

Manchester City - Leicester City 1-3 (VIDEO)

În urma acestui meci, Leicester City are 53 de puncte şi e lider în Anglia. Cu şase puncte mai mult ca Manchester City, trupa lui Ranieri visează deja cu ochii deschişi la titlu. La 5 puncte s-ar putea apropia Tottenham, dacă o bate pe Watford.