VIDEO Serena - Simona, imagini de la primul meci, disputat acum cinci ani, la Wimbledon. Câte seturi şi-a adjudecat Halep în şapte jocuri cu americanca

0

Simona Halep şi Serena Williams se vor afla pentru a opta oară faţă în faţă, în sferturile turneului de la Indian Wells, partida urmând a se disputa la noapte, în jurul orei 4.00, în direct pe Dolcesport.

Bilanţul întâlnirilor directe este net favorabil Serenei Williams, care a câştigat şase meciuri şi apierdut numai unul. În cele şapte întâlniri, Simona Halep şi-a adjudecat doar patru seturi în faţa americancei.

Williams - Halep 3-6, 6-2, 6-1 (2011, Wimbledon, turul II)
 Williams - Halep 6-3, 6-0 (2013, Roma, semifinale)
 Williams - Halep 6-0, 6-4 (2013, Cincinnati, sferturi)
 Williams - Halep 0-6, 2-6 (2014, Turneul Campioanelor, grupe)
 Williams - Halep 6-3, 6-0 (2014, Turneul Campioanelor, finală)
 Williams - Halep 6-2, 4-6, 7-5 (2015, Miami, semifinală)
 Williams - Halep 6-3, 7-6 (2015, Cincinnati, finală)

Primul meci dintre cele două jucătoare a avut loc în 2011, la Wimbledon. În 2011, Serena Williams era pe locul 12 în lume, iar Simona Halep pe locul 58 WTA.

Pariu inedit pentru o victorie uriaşă. Simona Halep a acceptat o provocare în privinţa meciului cu Serena Williams

Darren Cahill a intervenit decisiv şi a schimbat soarta meciului. Vezi ce i-a spus Simonei Halep la scorul de 3-1 pentru Barbora Strycova

Cad ca popicele! Urmăritoarele Simonei Halep din clasamentul WTA nu reuşesc să se apropie de jucătoarea noastră

"M-a făcut să îmi doresc să ajung cât mai repede acasă, ca să mă antrenez special pentru ea". Declaraţie de colecţie a Serenei Williams despre Simona Halep

Vezi AICI când are loc meciul dintre Simona Halep şi Serena Williams, în sferturile de la Indian Wells