VIDEO Florin Andone, gol şi pasă de gol pentru Cordoba. A ajuns la cota 11 în acest sezon şi a sărbătorit excentric

0

Internaţionalul român Florin Andone are parte de un sezon foarte bun, sub tricoul formaţiei Cordoba, din liga secundă spaniolă.

Atacantul a marcat din nou pentru Cordoba, în meciul cu Mallorca, ajungând la 9 goluri în acest sezon. Cordoba s-a impus pe teren propriu cu scorul de 3-1.

Andone a deschis scorul în minutul 17 şi a sărbătorit reuşita într-un mod original. Atacantul şi-a pus o pereche de ochelari şi a "pozat" cu ei.

Celelalte goluri ale învingătorilor au fost marcate de Xisco, în minutul 25, şi Markovici, în minutul 72. Pentru Mallorca a înscris Llamas, în minutul 73.

După 20 de etape, Cordoba ocupă poziţia a doua a clasamentului din Segunda Division. Primele două locuri promovează automat în primul eşalon al Spaniei.