VIDEO Execuţie fabuloasă a lui Ronaldo în meciul cu Fiorentina. Ianis Hagi s-a aflat pe teren contra campioanei Europei

0

Cristiano Ronaldo a făcut spectacol în amicalul disputat de Real Madrid contra Fiorentinei şi câştigat de gazde cu 2-1.

Ianis Hagi a evoluat 25 de minute în repriza a doua a meciului. "Abil atât cu dreptul, cât şi cu stângul, Hagi a pus în careu câteva diagonale interesante. Mai are nevoie de ceva răutate pentur a deveni un jucător complet, dar se află pe drumul cel bun", a notat violanews.com, care l-a considerat pe fiul lui Gheorghe Hagi printre cei mai buni jucători ai oaspeţilor.

Antrenorul Fiorentinei, Stefano Pioli, a folosit câte o echipă pe repriză. Hagi a intrat în minutul 46, apoi a fost schimbat cu Matias Fernandez, în minutul 70.

"L-am schimbat pe Hagi pentru a le oferi tuturor jucătorilor posibilitatea de a evolua", a explicat Pioli.

La gazde, Cristiano Ronaldo a jucat tot meciul, marcând golul victoriei, în minutul 33. Scorul a fost deschis de oaspeţi, prin Veretout, în minutul 4, iar Borja Mayoral a egalat, în minutul 7, după o asă primită de la Ronaldo.