Doi oameni, Iordănescu şi Reghecampf, aceeaşi părere: „România e mai bună“

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Anghel Iordămescu
Anghel Iordămescu

Actualul şi unul dintre foştii antrenori ai Stelei nu sunt impresonaţi de echipa maghiară şi consideră cu Ungaria-România nu poate avea decât o echipă victorioasă.

Anghel Iordănescu şi Laurenţiu Reghecampf văd o mare favorită a meciului, România. "Naţionala noastră este peste cea a Ungariei. Tot ceea ce s-a întâmplat în ultima vreme arată că România este peste Ungaria. Lucrurile astea se pot vedea şi la nivel de echipe de club şi la nivelul echipei naţionale.

Pentru a limpezi lucrurile, România trebuie să joace la victorie mâine seară, însă nici egalul nu este rău. Eu mă aştept să câştigăm. Pentru viitorul echipei naţioanle este mai important să învingă mâine decât să facă spectacol", a spus Anghel Iordănescu la Sport.ro

"Sunt convins că vom cîştiga la Budapesta. Chiar dacă şi ei au cîţiva jucători care pot face diferenţa, cred că echipa naţională a României este mult peste cea a Ungariei la ora actuală. Dacă băieţii îşi vor da drumul la joc, vom cîştiga lejer, chiar la o mare diferenţă. Faptul că Ungaria nu are suportul fanilor, este un mare avantaj pentru noi.Nu are importanţă cîţi jucători de la Steaua vor intra în teren", a spus Laurenţiu Reghecampf la "Fanatik Show" de la DigiSport. 

"Este normal ca mai mulţi jucători de la Steaua să apară şi la echipa naţională. Echipa noastră a demonstrat asta şi în campionat şi în Europa League. Jucătorii Stelei vor ajuta România să cîştige", a mai spus antrenorul Stelei.

Sport

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite