Raul Rusescu a debutat oficial la Sevilla. Maxim şi Nicoliţă au jucat şi ei în Europa

0

Fostul golgeter al României, Raul Rusescu, a jucat primul său meci oficial pentru FC Sevilla, în turul trei preliminar al Ligii Europa.

Rusescu a intrat în minutul 76 al partidei Sevilla - Mladost (Muntenegru), scor 3-0, înlocuindu-l pe Vitolo. Intrarea lui Rusescu s-a petrecut la 1-0, într-un moment în care andaluzii forţau poarta muntenegrenilor, încercând să-şi mărească avantajul. Ceea ce s-a şi întâmplat până la final.

Alexandru Maxim a început şi el ca rezervă partida  Botev Plovdiv -Stuttgart 1-1 şi a intrat pe teren în minutul 66, contribuind decisiv la golul nemţilor, marcat de Ibisevici.

Bănel Nicoliţă a jucat şi el pentru St.Etienne zece minute, fiind introdus în minutul 80 al meciului St. Etienne - Milsami 3-0.