Poli Timişoara a învins-o la limită pe FC Voluntari, dar ilfovenii au jucat în inferioritate toată repriza secundă

0
Florin Marin

Poli Timişoara a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FC Voluntari, într-un meci în care oaspeţii au jucat în inferioritate numerică toată repriza secundă.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Doman, în minutul 37, dintr-un penalti scos tot de el după un fault în careu comis de Căpăţână. În minutul 45+2, Florin Cernat (FC Voluntari) a primit direct cartonaşul roşu pentru un fault cu talpa asupra lui Doman.

Poli Timişoara: Straton - Străuţ, Bocşan, Scutaru, Şeroni - Poparadu (Cârstocea '84), Artean - Bărbuţ, Croitoru (Llorente '59), Doman - Drăghici (Popovici '66). Antrenor: Ionuţ Popa.

FC Voluntari: Bornescu - Maftei, Balaur, Spahija, Al. Coman - Căpăţână (Popadiuc '55), Novac, Cernat, Marinescu (Lungu '77) - Curelea, Ivanovici (Ad. Bălan '67). Antrenor: Florin Marin.

Cartonaş roşu: Cernat '45+2.

Arbitri: Marian Balaci (central) - Mircea Orbuleţ, Imre-Laszlo Bucsi (asistenţi) - Horaţiu Mircea Feşnic (rezervă). Observatori: Ioan Onicaş, Eduard Alexandru.