Olăroiu a fost la un pas să-l bată pe Mancini. Inter a egalat în minutul 93

0

Al Ahli Dubai, echipa pregătită de Cosmin Olăroiu, se află în cantonament în Antalya şi a jucat un amical de lux cu Inter Milano.

Meciul s-a terminat la egalitate, scor 1-1. Lima a deschis scorul în minutul 5 pentru Al Ahli, iar Jovetic a egalat din penalty în minutul 93.

Olăroiu a avut ocazia să-l întâlnească pe Roberto Mancini, antrenorul italienilor. Cei doi au stat de vorbă câteva minute.

De remarcat că Inter a folosit toate vedetele pe care le are în lot, aliniind două echipe diferite în cele două reprize:

Prima repriză: Handanovic- Murillo, Medel, Juan Jesus - Shaqiri, Guarin, Kovacic, Kondogbia, Manaj- Palacio, Icardi.
Repriza secundă: Carrizo- Andreolli, Ranocchia, Santon- Montoya, Brozovic, Gnoukouri, Dimarco, D'Ambrosio- Nagatomo; Jovetic.