VIDEO Gigel Bucur, decisiv pentru Kuban în meciul cu Rubin. Românul a înscris pentru gruparea din Krasnodar

0

Gigel Bucur a reuşit un gol foarte important pentru Kuban Krasnodar în meciul câştigat de echipa sa cu 2-0 în deplasarea de la Kazan, contra lui Rubin, în prima ligă din Rusia.

Etapa a 25-a din Rusia a programat partida dintre Rubin Kazan şi Kuban Krasnodar. La oaspeţi, Gigel Bucur a fost titular şi a jucat 80 de minute pentru echipa sa, având o evoluţie foarte bună. Atacantul român a punctat pentru Kuban în minutul 47, stabilind scorul final, 2-0 pentru oaspeţi. Primul gol al întâlnirii a fost înscris de Melgareja în minutul 11.

Graţie acestui succes, Kuban acumulează trei puncte foarte importante în lupta pentru evitarea retrogradării. În acest moment, gruparea din Krasnodar are cu opt puncte mai mult decât prima echipă aflată sub linia retrogradării, Ural.

16. Anji 25 2 10 13 20:37 16

Kuban Krasnodar a fost antrenată între 2009 şi 2012 de Dan Petrescu. Tehnicianul român a luat echipa din a doua ligă rusească şi a promovat-o chiar după primul sezon. Alături de el a ajuns la Krasnodar şi Gigel Bucur, jucător care şi-a găsit repede loc în echipă. Chiar dacă Petrescu a plecat ulterior la Dinamo Moscova, atacantul român a rămas la Kuban, unde este om de bază în acest moment.