Emoţii pentru Iordănescu. Cel mai prolific atacant al naţionalei a dat iar gol dar a ieşit accidentat de pe teren

0

Cu mai puţin de două luni înaintea începerii turneului final din Franţa, selecţionerul Anghel Iordănescu începe să aibă emoţii tot mai mari în privinţa unor jucători.

Florin Andone a marcat un gol pentru Cordoba, în victoria din deplasare cu Huesca, scor 2-0, în etapa a 34-a din Segunda Division, dar a ieşit accidentat de pe teren şi aşteaptă verdictul medicilor.

Andone a marcat golul doi al oaspeţilor în minutul 53, după ce Xisco deschisese scorul pe final de primă repriză.

Florin Andone a ajuns astfel la 18 goluri în Segunda Division, fiind al doilea golgheter al campionatului, cu două goluri mai puţin decât Sergi Leon (Elche).

În urma acestui succes, Cordoba a acumulat 51 de puncte în clasament şi se află pe locul 8.