Duelul frumoaselor din tenis, pierdut de România. Sorana Cîrstea, eliminată în turul al treilea al turneului de la Miami

0

Primul duel al zilei dintre România şi Danemarca s-a terminat cu victoria vikingilor. Nu a fost la fotbal, ci la tenis, unde s-au întâlnit două dintre cele mai frumoase jucătoare din circuit.

Sorana Cîrstea a fost eliminată în turul al treilea al turneuluiui de la Miami, de către daneza Caroline Woyniacki, fost număr 1 mondial, acum aflată pe poziţia 17 în topul WTA.

Partida s-a terminat în două seturi, scor 6-4, 6-2, după o oră şi 22 de minute de joc. Meciul a fost dominat clar de Wozniacki încă din start, ea conducţnd în primul set cu 3-0 şi 5-1, iar în setul al doilea cu 5-1.

România le mai are la Miami pe Patricia Ţig şi Simona Halep, care vor juca la noapte.