Dinamo ratează la ultima fază cele trei puncte cu Gaz Metan Mediaş

0
Dinamo a ratat victoria la ultima fază FOTO Laurentiu Mich/Mediafax

Gaz Metan Mediaş a reuşit să plece cu un punct din „groapă” după ce Radu Zaharia a înscris golul de 1-1 la ultima fază a jocului. Cu un total de 35 de puncte, medieşenii rămân pe locul 12 al clasamentului, în timp ce Dinamo se poziţionează pe locul şapte, cu 45 de puncte.

După un început mai slab de partidă, cu o dominare a Gazului în primele 20 de minute, dinamoviştii au reintrat în joc şi după schimbarea din minutul 37 a lui Dorin Rotariu cu Valentin Lazăr. Cu taote acestea, primul gol al partidei a venit abia în minutul 82, când Pleşca şi-a introdus balonul în poartă după un şut puternic al lui Gheorghe Grozav.

Medieşenii au luptat la propriu până în ultima clipă, iar în prelungirile partidei Radu Zaharia a reuşit să înscrie un gol care a mai adăugat un punct la zestrea din acest sezon a Gazului.

Echipele de start:

Dinamo: Naumovski - Fai, A. Marc, Bunoza, St. Filip - Cristescu, Şerban - Lazar, Alexe, Matei - Niculae

Rezerve: T. Marc, Grigore, Grozav, Rotariu, Bilinski, Serginho, Gavrilă

Gaz Metan: Pleşca - Trtovac, Velazquez, Muth, Szilagy - Zaharia, Tahar - Munteanu, Bajenaru, Figliomeni - Roman

Rezerve: Greab, Llullaku, R. Avram, Medeiros, Curtean, Vişa