Cât costă un scuipat? Trei etape de suspendare şi amendă de 7.000 de lei

0

Dinamoviştii şi-au aflat ieri pedepsele în urma incidentelor de la partida Dinamo - CFR Cluj, scor 0-2, din etapa a zecea a Ligii I.

Antrenorul Mircea Rednic, care i-a cerut socoteală arbitrului Radu Petrescu la finalul primei reprize şi la pauză, a primit o suspendare de două etape. Rednic a fost trimis în tribună de arbitru şi, în urma deciziei de vineri, va mai sta încă două jocuri departe de banca tehnică.

Mijlocaşul Cosmin Matei, care a luat cartonaş roşu pentru că a scuipat în direcţia lui Alexandru Păun, de la CFR Cluj, a primit o suspendare de trei etape şi o amendă de 7.000 de lei din partea Comisiei de Disciplină a FRF.

Cea mai năstruşnică scuză după acest incident a oferit-o Ionel Dănciulescu: "Matei a scuipat în direcţia lui Păun, dar nu l-a atins".