Begu, ce surpriză frumoasă: a spulberat o adversară de top la Moscova. Cu cine poate juca în turul III

0
Irina Begu
Irina Begu

Irina Begu (56 WTA) s-a chinuit cu o anonimă în primul meci în Rusia, însă a depăşit aşteptările, atunci când a dat de o adversară mai bine cotată.

Irina Begu a învins-o pe Anastasija Sevastova (21 WTA) în turul II al turneului de la Moscova.

Meciul a început cu câte un break, după care egalitatea a rămas până la 4-4. Aici, Irina a reuşit un break la 15, apoi şi-a făcut serviciul cu greu, la deuce#3, pentru a rezolva primul set: 6-4.

Românca s-a dus la 3-1 în setul doi şi, chiar dacă Sevastova s-a apropiat la 3-4 la un moment dat, Begu s-a impus cu 6-3.

Astfel, după cele două partide câştigate cu Rybakina (497 WTA) şi cu Sevastova (21 WTA), Begu va juca în turul III cu învingătoarea duelului Lapko (167 WTA) – Gavrilova (22 WTA).