Astra Giurgiu a învins CSU Craiova, scor 1-0, consolidându-şi fotoliul de lider

0
Marius Şumudică

Formaţia Astra Giurgiu a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa CS Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a XVI-a a Ligii I.

Golul a fost marcat de Florea, în minutul 81, cu o lovitură cu capul, după o centrare a lui Daniel Niculae.

Astra Giurgiu: Gavrilaş - Pedro Queiros, Găman, Geraldo, Junior Morais - Lovin, Boldrin - Enache (Tembo '75), Teixeira (D. Niculae '46), De Amorim (Florea '46) - Budescu. Antrenor: Marius Şumudică.

CS Universitatea Craiova: Bălgrădean - Achim, Dumitraş, Popov, Vătăjelu - Kay, Mateiu (Curelea '88) - Ivan, Bawab (Madson '79), Bancu - Nuno Rocha (Băluţă '73). Antrenor: Emil Săndoi.

Arbitri: Cristian - Ovidiu Artene, Adrian Radu Ghinguleac - George Rădulescu

Jocul a fost întrerupt aproximativ un minut în prima repriză, din cauza unui câine care a intrat pe teren, a relatat Mediafax.