Premierul Dacian Ciolos a numit secretar de stat în Ministerul Educaţiei un profesor de la Universitatea de Vest din Timişoara

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Dacian Ciolos FOTO gov.ro
Dacian Ciolos FOTO gov.ro

Premierului Dacian Cioloş a numit-o pe Nicoleta - Claudia Moldovan, cadru didactic al Universităţii de Vest Timişoara, secretar de stat în cadrul Ministerului Educaţiei, la propunerea ministrului de resort, Mircea Dumitru, potrivit unui comunicat al Universităţii.

Decizia de numire a fost publicată în Monitorul Oficial, Nicoleta Moldovan ocupând funcţia cu data de 1 septembrie.

„Mărturisesc că acceptarea acestei onorante funcţii, de Secretar de Stat în Ministerul Educaţiei Naţionale şi Cercetării Ştiinţifice, este pentru mine o provocare şi, în egală măsură, o mare responsabilitate. Am acceptat această propunere din dorinţa de a fructifica în cadrul Ministerului, alături de alţi profesionişti, experienţa acumulată în domeniul asigurării şi evaluării calităţii în învăţământ. Consider că activitatea managerială desfăşurată la nivel departamental în cadrul UVT, precum şi cea realizată în calitate de expert evaluator ARACIS, mă aduc acum în postura de a contribui la dezvoltarea unei culturi instituţionale a calităţii entităţilor furnizoare de educaţie, care să confere un grad de încredere ridicat procesului educaţional, de natură să satisfacă standardele impuse de piaţa muncii”, a declarat prof. univ. dr. Nicoleta - Claudia Moldovan.

Politică

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite