Liderul deputaţilor PNL cere intervenţia procurorilor: nişte nenorociţi profită de necazul oamenilor!

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Liderul deputaţilor PNL, Florin Roman, susţine că procurorii ar trebui să intervină pentru a-i pedepsi pe cei care au crescut artificial preţurile la produse în perioada epidemiei de coronavirus.

”Cred ca este momentul ca procurorii sa urmărească foarte atent modul in care nişte nenorociţi, profita de necazul oamenilor, pentru a-şi umple buzunarele de bani!

Sunt cazuri concrete când o masca de protecţie se vindea acum o săptămâna cu 50 bani iar acum se vinde cu 5 lei!

Un combinezon de protecţie pentru medici şi asistente era săptămâna trecută vândut cu 100 de lei, acum se vinde cu 500 lei.

La fel in cazul dezinfectantilor, spirtului şi săpunului. Mai nou curg valuri de solicitări de modificare a obiectului de activitate al unor firme, cu cel medical. Nu prezum vinovăţia, dar nici nu cred in atâtea coincidente!

Aceşti nenorociţi care fac profit din drama noastră, a celor cinstiti, trebuie trasi la răspundere imediat! Şi urgent!”, a scris Florin Roman pe Facebook. 

Politică

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite