Usatîi, despre publicarea înregistrării telefonice cu Plahotniuc: Vreau să-l demasc, să arăt oamenilor cine este acest interlop AUDIO
0
Liderul Partidului Nostru, Renato Usatîi, şi-a argumentat decizia de a publica înregistrarea audio dintr-o convorbire telefonică avută de Plahotniuc. Usatîi susţine că vrea să-l demaşte pe democrat şi să arate că de fapt Plahotniuc nu este cel care pretinde că este în spaţiul public, cu fotografii alături de Victoria Nuland şi făcând acte de caritate.
„Vreau ca ei să vadă cine este acest Plahotniuc, cine este acest interlop. Scopul meu este să-l demaschez şi să arăt inclusiv partenerilor din exterior că el este un interlop şi a participat în mai multe crime”, a declarat Usatîi pentru protv.md
Totodată, politicianul spune că a vrut să transmită un mesaj lui Plahotniuc, că nu doar democratul are acces la opoziţie, dar şi opoziţia la el.
„Toate o să le vedeţi într-un timp foarte scurt, deoarece Plahotniuc a pregătit nu doar dosare, dar şi mai multe crime, concret contra mea. Eu ca să mă asigur pe mine că nu ajung cum au ajuns alţii, adică am decis să lăs un testament audio/video, unde toată lumea o să înţeleagă cu ce s-a ocupat Plahotniuc, cum şi aşa mai departe”, a menţionat preşedintele PN.
Usatîi promite că în scurt timp va publica mai multe înregistrări telefonice cu participarea lui Plahotniuc, care ar fi mult mai interesante.
„Dacă cu mine ceva se întâmplă, special rămâne acest film, ca să fie clar cu cine şi pentru cine lupta Renato Usatîi”, a încheiat politicianul.