Volei feminin. CSM Târgovişte s-a impus în derby-ul etapei, trecând de CSM Bucureşti

0

Derby-ul etapei la volei feminin a fost tranşat de CSM Târgovişte. Vicecampioana s-a impus cu 3-1 în faţa rivalelor de la CSM Bucureşti.

Etapa a noua a Diviziei A1 s-a terminat cu victoria lui CSM-ului din Târgovişte în faţa celui din Bucureşti.

Al patrulea succes la rând pentru gazde pe teren propriu a început cu un set câştigat la 19. Locul 3 sezonul trecut şi câştigătoarele Challenge Cup au egalat, dar a fost singurul set câştigat pentru ele.

Primul act pierdut acasă în acest sezon le-a trezit pe voleibalistele din Târgovişte care n-au mai greşit şi s-au impus cu 3-1, după ce au cedat câte 19 puncte în seturile 3 şi 4.

Astfel, vicecampioana s-a revanşat rapid după eşecul de etapa trecută din Sala Dinamo, în timp ce bucureştencele de la CSM au pierdut prima partidă după trei victorii.