Volei. CSM Târgovişte îşi joacă şansa în CEV Cup, în această seară

0
csm volei

Astazi de la ora 18.00, CSM Târgovişte încearcă imposibilul în moderna sala din Youzhne. Meciul se dispută în 16-imile Cupei CEV. Orice victorie cu 3-0 sau 3-1 ne aduce calificarea directă. La 3-2 pentru noi, jucăm "setul de aur".

csm volei

CSM Târgovişte, antrenată de Dragan Nesic, va da piept cu ucrainiencele de la Volei Club Khimik Yuzhne. Echipa este antrenată de unul dintre cei mai buni antrenori de volei din Ucraina – Andrei Romanovici (44 ani), de şase ori consecutiv campioană a Ucrainei, dar şi castigătoare în trei rânduri a Cupei Ucrainei.

Campioana Ucrainei şi adversara echipei noastre este o prezenţă obisnuită în cupelor europene la volei, fiind sfert-finalista a CEV Cup în sezonul 2015/2016.

Meciul tur a avut loc 11 ianuarie, la Târgovişte. Echipa noastră a fost învinsă miercuri, 11 ianuarie, cu scorul de 3-2, în manşa tur din 16-imile Cupei CEV. Returul se joacă joi, 26 ianuari, de la ora 18.00, la Youzhne, lângă Odessa.