VIDEO Multe medalii pentru sportivii dâmboviţeni la Cupa României la Wushu Kung-fu

0
Şi fraţii Marin au făcut o figură frumoasă la această competiţie, obţinând 3 medalii de aur

Rezultate excepţionale pentru sportivii dâmboviţeni care au participat, ieri, la Cupa României de Wushu Kung-fu.Clubul Sportiv Rizea Wushu din Târgovişte a avut 11 sportivi medaliaţi din 14 participanţi.

Elevii lui Constantin Rizea au obţinut două medalii de aur, patru de argint şi cinci de bronz!

Şi fraţii Marin au făcut o figură frumoasă la această competiţie, obţinând 3 medalii de aur. Au fost laureaţi George Mihai Marin (16 ani, aur), Ovidiu David Marin (14 ani, aur), Alexandru Gabriel Marin (12 ani, aur) şi Nicolae Paraschiv (bronz). Toţi cei patru sunt antrenaţi de Marius Mihai Marin.

Medalii de aur la karate pentru sportivi din Moreni şi Pucioasa!

Performanţe deosebite ale sportivilor dâmboviţeni la Campionatele mondiale şi europene de karate. Astfel, sportivi din Pucioasa s-au întors cu medalii de aur de la Campionatul Mondial din Slovenia, iar un elev din Moreni a obţinut aurul la Campionatul European de la Timişoara.

Un elev din Moreni este noul campion european la KARATE-SHOTOKAN. Este vorba despre Ştefan Neaga, din clasa a-XI-a G, de la Colegiul Naţional „Ion Luca Caragiale” din Moreni. Acesta a obţinut Medalia de Aur la Campionatul European de la Timişoara, desfăşurat la sfârşitul săptămânii trecute.

Performanţe deosebite şi pentru sportivii din Pucioasa, care au participat, în aceste zile, la Campionatul Mondial de Karate UWK -Koper (Capodistria)-Slovenia. Competiţia a reunit peste 1200 de participanţi din 43 de ţări.

Astfel, tânăra Bianca Ciocoiu a obţinut Medalia de Aur la senioare, iar Albert Bătăiosu - medalia de aur, la grupa sa de seniori. Iată clasamentul cu toate rezultatele obţinute de sportivii din Pucioasa: