Steaua Bucureşti - CSU Suceava: 33-31

0
Steaua Bucuresti - CSU Suceava: 33-31. FOTO: gazetasv.ro

CSU Suceava a cedat greu meciul disputat joi după-amiază pe terenul echipei Steaua Bucureşti. Cu o sigură victorie în primele şapte etape, "studenţii" rămân pe penultimul loc al clasamentului.

"Studenţii" au început în forţă meciul disputat joi după-amiază pe terenul echipei Steaua Bucureşti. CSU Suceava a dat primul gol prin Sandu şi s-a aflat la conducerea scorului până în minutul 18, când bucureştenii au egalat la 9.

Steaua Bucureşti a controlat ultimele zece minute din prima repriză, şi a intrat în pauză cu un avantaj de trei goluri, 16-13.

În repriza a doua steliştii au reuşit să se distanţeze chiar şi la şase goluri, controlând clar jocul până în minutul 50.

Sucevenii şi-au revenit pe final şi au reuşit să reducă din diferenţă în ultimele minute ale partidei.

Scor final 33-31 şi după şapte etape CSU Suceava rămâne pe penultimul loc al clasamentului, cu doar trei puncte şi o singură victorie.

Citeşte şi:

Şi-a bătut iubita de nervi că a pierdut toţi banii la barbut

UPDATE VIDEO Drumuri blocate de mascaţi în căutarea hoţilor de lemne, în Suceava. Poliţiştii au descoperit lemn tăiat ilegal în valoare de 250.000 de euro

VIDEO Şeful CJ Suceava, nemulţumit de anularea curselor: „Sunt parlamentari care vor să zboare la Bucureşti. Dacă TAROM nu vrea, căutăm alte variante”