Victorie categorică pentru FC Hunedoara sub privirile lui Ioan Andone

0
Ioan Andone s-a bucurat de fotbal. Antrenorul este unul dintre membrii fondatori ai FC Hunedoara. FOTO: D.G. ADEVĂRUL.

FC Hunedoara a învins cu scorul de 7 – 0 pe FC Plimob Sighetu Marmaţiei, într-un meci disputat în această seară pe Stadionul Michael Klein.

Jucătorii echipei FC Hunedoara s-au impus categoric în meciul jucat împotriva echipei maramureşene FC Plimob Sighetu Marmaţiei. Au deschis scorul încă din primele minute ale partidei şi nu au avut niciun fel de problemă în a conduce meciul. La pauză, scorul era deja 3 – 0 pentru gazde.

Rezultatul final a fost de 7 – 0, golurile hunedorenilor fiind marcate de Robert Cristian, Bogdan Roiu şi Ionuţ Radu, iar oaspeţii au marcat un autogol.

La meci a asistat şi antrenorul Ioan Andone, care este şi cetăţean de onoare al municipiului Hunedoara, dar şi unul dintre membrii fondatori ai FC Hunedoara.

În urma victoriei de astăzi, FC Hunedoara a rămas pe locul al doilea în clasamentul seriei V din Liga a treia. Liderul seriei, FC Olimpia Satu Mare a obţinut trei puncte la masa verde, după ce echipa cu care trebuia să joace astăzi, Jiul Petroşani, a fost retrasă din campionat.

În etapa viitoare FC Hunedoara va juca în deplasare, cu Şoimii Pâncota (Arad), iar o victorie o va duce din nou pe primul loc, pentru că FC Olimpia Satu Mare nu va juca în această etapă.

Vă recomandăm şi:

Nimeni nu se pune cu şefa: Alina State, milionara care patronează FC Hunedoara, a făcut ordine în echipă

Carte poştală misterioasă semnată de Maniu: primarul Hunedoarei a ajuns în posesia ilustratei vechi din anul 1927