UPDATE. Trafic oprit pe A2, la km 21. O autoutilitară a luat foc în mers

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Traficul rutier se desfăşoră fără probleme pe drumul spre litoral. Poliţiştii spun că pe A2 Bucureşti – Constanţa nu au fost semnalate evenimente rutiere şi nici blocaje sau coloane.


UPDATE.  Din cauza unei autoutilitare care a luat foc pe partea carosabilă, traficul rutier a fost oprit pe autostrada A2 Bucureşti – Constanţa. Incendiul a izbucnit la kilometrul 21, pe sensul către litoral. Poliţiştii spun că  în scurt timp, circulaţia rutieră să reveni la normal.

Prin staţia de taxare de le Feteşti, de pe A2 Bucureşti - Constanţa, se trece fără probleme de fluenţă. „Reamintim, totuşi, conducătorilor auto, că prin staţia de taxare de se poate trece liber, în ambele sensuri, cu obligativitatea ca plata peajului să se facă înainte sau ulterior trecerii, până a doua zi, la ora 24, la oricare dintre staţiile autorizate de distribuire a carburanţilor de pe autostradă sau prin SMS, de pe telefonul mobil, la numărul 7577 (detalii pe site-ul Companiei Na ţionale de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România - http://www.cnadnr.ro/pagina.php?idg=316 )”, spun poliţiştii.       
          
Pe DN39 Mangalia - Agigea, se circulă mai îngreunat la ieşirea de pe A4 şi intrarea pe DN39, la Agigea, aceasta şi din cauza diminuării capacităţii de circulaţie a drumului naţional ( două dintre cele patru benzi ale podului fiind închise din cauza lucrărilor care se execută la podul de la Agigea ). De asemena, şi pe raza staţiunii Eforie Nord traficul rutier este mai intens, însă nu sunt semnalate blocaje în trafic.
 

Vă recomandăm şi:

Ceaţă şi aglomeraţie pe drumul spre mare. Trei tamponări în lanţ pe A2

Trafic intens pe Autostrada Soarelui. Coloană de maşini la Feteşti pentru plata taxei de pod de la Cernavodă

Aglomeraţie la întoarcerea de pe litoral. Cum să evitaţi tamponările în lanţ, de ce e bine să purtaţi centura de siguranţă

Călăraşi

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite