Gloria Buzău, victorie la scor în faţa „lanternei roşii”

0

După două eşecuri consecutive, Gloria Buzău a reuşit a reuşit un meci foarte bun astăzi, împotriva formaţiei FCM Dorohoi. Gruparea buzoiană a câştigat cu 4 - 0, trei dintre reuşite purtând semnătura noului venit la echipă, Clement Pălimaru.

Primul gol al meciului a fost marcat în minutul 20, de către Pălimaru, cu un şut de la zece metri. În minutul 32, Pălimaru a reuşit dubla, după o pătrundere în forţă în careu şi o execuţie de efect pe lângă portarul oaspeţilor, Ungureanu. Golul trei a fost marcat în minutul 43, de Răduca, cel care a reluat în plasă de la 10 metri centrarea lui Pălimaru în faţa porţii. Golul patru a fost marcat în minutul 66, tot de către Pălimaru, care a marcat cu un şut de la 16 metri.

Scorul putea fi şi mai mare, însă, pe finalul meciului, Pălimaru şi Voicu nu au reuşit să îl învingă pe portarul celor de la FCM Dorohoi.

În celelalte meciuri ale etapei cu numărul 6 a Ligii secunde la fotbal,  seria est, s-au înregsitrat următoarele rezultate: Rapid CFR Suceava – Unirea Slobozia 1-1, Sport Club Bacău – CS Baloteşti 1-1, Academica Piteşti – Săgeata Năvodari 3-0, FC Voluntari – CF Brăila 4-0 şi Farul Constanţa – ACS Berceni 0-0.