Poliţia, în trenurile de călători: Peste 100 de persoane prinse călătorind "cu naşul"

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Peste 100 de călători au fost prinşi de către poliţiştii de la Transporturi Feroviare călătorind fără bilet. Totul în cadrul unei acţiuni care a avut loc la finele acestei săptămâni în staţiile de cale ferată din Maramureş.

În total au fost efectuate controale în opt trenuri şi au fost identificaţi 101 călători frauduloşi şi doi cerşetori. 

Pentru neregulile constatate prevăzute de Legea 61/1991, republicată, pentru sancţionarea faptelor de încălcare a unor norme de convieţuire socială, a ordinii şi liniştii publice şi Hotărârea Guvernului României, nr. 203/1994 pentru stabilirea şi sancţionarea contravenţiilor la normele privind transporturile pe căile ferate române poliţiştii au aplicat şase sancţiuni contravenţionale. Valoarea amenzilor aplicate a fost de 600 lei.

Citeste si: Tânără accidentată grav de către un conducător auto aflat sub influenţa alcoolului. Şoferul a fugit de la locul faptei

Un tânăr şi-a pierdut viaţa într-un accident rutier pe drumul dintre Tulcea şi Constanţa. O altă fată se zbate între viaţă şi moarte

Baia Mare

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite