Hoţi de lemne prinşi la Borşa de poliţie. Amenda - 2000 lei

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Noi confiscări de material lemnos în Maramureş. De data aceasta poliţiştii borşeni au depistat un transport de material lemnos pentru care şoferul maşinii nu putea prezenta acte de provenienţă.

Poliţiştii din Borşa au efectuat verificări în trafic pentru depistarea şi tragerea la răspundere a celor care încalcă prevederile legale privind transportul materialului lemnos. În jurul orei 04.00, ei au oprit pentru control o autoutilitară la volanul căreia a fost identificat proprietarul acesteia, un tânăr de 25 de ani din localitate. 

El transporta aproximativ 16 mc lemn de lucru, de esenţă răşinoase, pentru care nu a putut prezenta documente de provenienţă. 

În consecinţă, tânărul a fost sancţionat contravenţional cu amendă de 2000 de lei iar lemnul a fost confiscat. Poliţiştii continuă cercetările pentru stabilirea provenienţei lemnului şi în funcţie de rezultatul acestora vor lua măsuri.

Citeste si: Anul Nou Chinezesc: ce aduce Capra de Lemn pentru fiecare semn

Pe urmele hoţilor de lemne: Material lemnos confiscat la Coştiui şi Vişeu de Sus

Baia Mare

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite