FOTO CSM Ştiinţa Baia Mare se impune, scor 21-17, în faţa campionilor de la RCM Timişoara

0

Meci extrem de frumos între CSM Ştiinţa Baia Mare şi RCM Timişoara, meci contând pentru etapa a II-a a Play-Off-ului Superligii de Rugby. La finalul minutelor regulamentare de joc băimărenii s-au impus cu scorul de 21-17.

A fost o partidă cu două reprize total diferite. Dacă în prima repriză timişorenii erau cei care lăsau impresia că dau tonul, reuşind la pauză să intre la vestiare în avantaj, scor 10-8, în a doua repriză băimărenii s-au dezlănţuit, reuşind să marcheze 13 puncte.

În urma acestui rezultat CSM Ştiinţa Baia Mare va juca cu CSM Bucureşti, în timp ce RCM Timişoara se va confrunta cu cei de la Farul Constanţa.