Mihai Şurubariu a câştigat etapa naţională de la Speed Park Bacău, din cadrul Campionatului Naţional de Autoslalom 2014

0

Etapa Speed Park a Campionatului Naţional de Autoslalom, care s-a desfăşurat în zilele de 12 şi 13 aprilie, a fost câştigată de Mihai Şurubariu, care a reuşit să obţină un timp de 1 minut şi 9 secunde pe pista de karting din Bacău. Băcăuanul Adrian Răspopa a obţinut al şaptelea rezultat din concurs, de 1 minut şi 17 secunde.

După calificările disputate în această dimineaţă, de la ora 13 a avut loc concursul etapei naţionale de autoslalom din Bacău.

Mihai Şurubariu, cel mai bine clasat automobilist din clasamentul integral la autoslalom a reuşit să obţină cel mai bun timp pe pista de karting din Bacău.

Pilotul, aflat la volanul unui Subaru, a făcut o manşă în doar 1 minut şi 9 secunde.  Pe următoarele locuri s-au clasat Vasilache Claudiu (Citroen-1 min şi 12 secunde), Nicolae Sergiu (WV Lupo-1 min şi 12 secunde), Marian Zaharia (Renault-1 minut şi 14 secunde), Bogdan Samoilă (Mitsubishi-1 min şi 14 secunde), Sebastian Stănescu (Mitsubishi-1 min şi 15 secunde), Adrian Răspopa (Audi -1 min şi 17 secunde) şi  Radu Munteanu (Audi-1 min şi 22 secunde). Următoarea etapă va avea loc la Amckart Bucureşti, pe 23-24 mai.