FOTO VIDEO Baschetbalistele alexăndrene câştigă tot

0
Baschetbalistele alexăndrene au fost conduse doar în primele minute foto: Claudiu Dumitrache

Baschetbalistele de la CSBT Alexandria au câştigat fără drept de apel meciul de acasă contra celor de la CSM Bucureşti Sportul Studenţesc. După un început ezitant, teleormănencele nu au mai dat nici o şansă adversarelor controlând partida până la final.

Baschetbalistelor alexăndrene le-a ieşit totul. Acestea au câştigat lejer meciul de pe teren propriu contra celor de la CSM Bucureşti Sportul Studenţesc. Chiar şi în lipsa antrenorului principal, Mădălin Piperea, secundul Călin Voicu a reuşit să le motiveze pe fete care n-au dat nici o şansă adversarelor.

Dacă primul sfert s-a încheiat la egalitate, scor 16-16, echilibrul dintre cele două formaţii s-a rupt în cel de-al doilea sfert. Alexăndrencele au intrat la cabine cu un avantaj de 9 puncte, scor 35 la 26.

Foto

În sfertul al treilea diferenţa s-a mărit considerabil graţie jocului excelent făcut de Ashley Arlen atât în apărare cât şi în atac.

La finalul celor 40 de minute de joc, tabela de marcaj a arătat scorul de 88 la 46 în favoarea fetelor noastre.
Cea mai bună jucătoare a CSBT a fost Ashley Arlen. Americanca a reuşit 14 puncte şi tot atâtea recuperări. CSBT Alexandria are 16 victorii şi 9 înfrângeri, ocupând astfel poziţia a şasea a clasamentului cu 41 de puncte.

Următorul meci este în deplasare la Târgovişte cu ocupanta locului second în clasament.