Autoturisme distruse intr-un incendiu izbucnit in subsolul unui bloc
0Doua autoturisme au ars in totalitate, iar altele sapte au fost la un pas de a lua foc, in noaptea de duminica spre luni, intr-un garaj situat la subsolul unui bloc de pe bulevardul Ion Mihalache din
Doua autoturisme au ars in totalitate, iar altele sapte au fost la un pas de a lua foc, in noaptea de duminica spre luni, intr-un garaj situat la subsolul unui bloc de pe bulevardul Ion Mihalache din Bucuresti, informeaza Pompierii Militari. Pompierii au intervenit cu patru autospeciale, in jurul orei 22, pentru a stinge un incendiu izbucnit in garajul de la subsolul blocului din strada Enescu Atanasie, numarul 49. Ei au reusit sa lichideze focul in urma unei interventii care a durat doua ore, prevenind extinderea incendiului la celelalte sapte autoturisme aflate in garaj. Din primele cercetari, a reiesit ca focul a pornit de la un scurtcircuit la autoturismul Dacia 1310 al Aureliei Zabelica, extinzandu-se la cea de-a doua masina, apartinandu-i lui Eugen Florescu. In incendiu au mai ars cinci canistre cu benzina, precum si 50 de kilograme de deseuri aflate in garaj.























































