Autoturisme distruse intr-un incendiu izbucnit in subsolul unui bloc

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Doua autoturisme au ars in totalitate, iar altele sapte au fost la un pas de a lua foc, in noaptea de duminica spre luni, intr-un garaj situat la subsolul unui bloc de pe bulevardul Ion Mihalache din

Doua autoturisme au ars in totalitate, iar altele sapte au fost la un pas de a lua foc, in noaptea de duminica spre luni, intr-un garaj situat la subsolul unui bloc de pe bulevardul Ion Mihalache din Bucuresti, informeaza Pompierii Militari. Pompierii au intervenit cu patru autospeciale, in jurul orei 22, pentru a stinge un incendiu izbucnit in garajul de la subsolul blocului din strada Enescu Atanasie, numarul 49. Ei au reusit sa lichideze focul in urma unei interventii care a durat doua ore, prevenind extinderea incendiului la celelalte sapte autoturisme aflate in garaj. Din primele cercetari, a reiesit ca focul a pornit de la un scurtcircuit la autoturismul Dacia 1310 al Aureliei Zabelica, extinzandu-se la cea de-a doua masina, apartinandu-i lui Eugen Florescu. In incendiu au mai ars cinci canistre cu benzina, precum si 50 de kilograme de deseuri aflate in garaj.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite