Nicolae Stanciu, prestaţie ireală în Cupa Cehiei! Ianis Hagi, revenire spectaculoasă după ce s-a vindecat de coronavirus

Veşti bune pentru selecţionerul Mirel Rădoi în perspectiva meciurilor cu Germania şi Armenia programate luna viitoare în preliminariile pentru CM 2022octombrie.

Ştiri pe aceeaşi temă

Miercuri seara, în 16-imile Cupei Cehiei, Slavia Praga era condusă surprinzător la pauză de formaţia din liga secundă Velvary, scor 2-0. Campioana Cehiei a întors însă rezultatul în partea secundă, principalul artizan al calificării fiind Nicolae Stanciu, care a marcat trei goluri (55, 60 - pen şi 90+1 ) şi a oferit pasa decisivă pentru reuşita lui Ibrahim Traore (56)

Stanciu a început partida titular şi a rămas pe teren până la ultimul flueir al arbitrului.

Ianis Hagi, pasă de gol

Românul din lotul celor de la Glasgow Rangers a revenit într-un meci oficial după ce a lipsit peste două săptămâni de la antrenamente din cauza infectării cu noul coronavirus. Miercuri seara, Ianis a fost rezervă în confruntarea cu Livingston, din sferturile de finală ale Cupei Ligii Scoţiei, a intrat pe teren la pauză şi a avut nevoie de doar 2 minute pentru a oferi pasa decisivă pentru golul care a deblocat tabela.

În final, Rangers s-a impus cu 2-0, cele două goluri fiind marcate de Roofe '48 şi Morelos '63.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos: