FOTO Primul restaurant Taco Bell din vestul României s-a deschis la Timişoara

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Taco Bell la Timişoara FOTO Openville

Taco Bell a deschis, la parterul clădirii de birouri UBC 1 din ansamblul Openville, restaurantul cu numărul şapte din România şi primul din vestul ţării.

Sphera Frachise Group, care deţine în România brandurile KFC, Pizza Hut, Pizza Hut Delivery şi Taco Bell, continuă să se extindă în vestul ţării. De această dată a deschis primul restaurant Taco Bell în Timişoara, la parterul clădirii de birouri UBC 1 din ansamblul Openville. 

Este vorba de al şaptelea restaurant Taco Bell din ţară.

Patru au fost deschise în Bucureşti (primul restaurant a apărut în incinta Băneasa Shopping City, în octombrie 2017) şi câte unul mai există la Cluj, Sibiu (deschis în urmă cu o lună), iar acum şi la Timişoara. 

Restaurantul este dotat cu bucătărie deschisă, clienţii putând să vadă cum se prepară mâncarea. Unitatea dispune de 48 de locuri în interior, iar pe timpul veri urmează să se deschidă şi o terasă.

Fanii Taco Bell vor putea gusta produsele originale, de inspiraţie mexicană putând alege Crunchwrap Supreme, delicioşii Tacos, Burritos, Quesadillas sau oricare produs şi meniu din ofertă.


 

Taco Bell a fost fondat în 1962

Taco Bell este un lanţ de restaurante de tip fast-food din Statele Unite, cu sediul în Irvine, California. A fost fondat în 1962, de către Glen Bell. Este o filială a Yum! Brands, Inc., care serveşte o varietate de mâncăruri cu specific mexican. Taco Bell serveşte mai mult de două miliarde de clienţi în fiecare an în mai mult de 6.500 de restaurante, cele mai multe în Statele Unite, din care mai mult de 80 la sută sunt deţinute şi operate de francize independente.
 

“După succesul pe care l-a avut cu standurile în care încânta lumea cu hotdogi şi burgeri, Glenn Bell şi-a luat inima în dinţi şi a făcut lucrul care urma să cucerească oamenii de întreaga planetă: a deschis primul Taco Bell în Downey, California în anul 1962. Rezultatul? Spre surprinderea tuturor, Taco Bell a devenit în scurt timp (pe bune, chiar n-a durat mult) un succes. La doar 5 ani de la deschiderea primului Taco Bell, standul lui Bell a ajuns să facă milioane de oameni din SUA să descopere, să redescopere şi să se îndrăgostească de taco. Moştenirea lui Glen trăieşte acum prin cele 6.000 de restaurante Taco Bell din toată lumea”, scrie site-ul Taco-bell.ro. 

Mai multe pentru tine:
Legenda Grasei de Cotnari: Vița nobilă a Moldovei, un dar de la Matia Corvinul
Nu i-a citit niciodată fiicei „Cenușăreasa”, iar acum a interzis complet internetul în casă!
Ziua în care Biserica a deschis porțile doar pentru bogați și personalități. De ce oamenii de rând n-au avut acces în interior la slujba de sfințire a picturii Catedralei Neamului VIDEO
Radu Mazăre, viață de lux în Madagascar. Cum arată resortul fostului primar al Constanței. Bungalow-uri generoase, cu vedere spre Oceanul Indian
Hemoragie post-partum tratată în Germania. „Fiecare minut pierdut scade dramatic șansa la viață”
Mama măsura XS, fiicele cu siluete... lumești. Regina Letizia, superbă, dar îngrijorător de slabă la Premiile Prințesa de Asturia
Câți ani de închisoare riscă Artanu, pentru agresiune sexuală?! Îndemnul avocatei Dalina Terzi pentru victimă: „Fetelor le e rușine, cedează psihic”
Ce tranzacții suspecte a descoperit Libra Bank în conturile AUR. Ce plăți s-au făcut către patronul Realitatea PLUS, unde Simion și Georgescu sunt lăudați excesiv
Artistul internațional care nu și-a mai văzut de trei ani copilul diagnosticat cu autism, născut din relația cu o româncă. Dezvăluiri uluitoare despre ultima lor întâlnire! „Copilul striga la ușă disperat: Tati, tati!”
Cum s-a născut mândria agriculturii socialiste românești. Utilajul de legendă pentru care tovarășii s-au dat de ceasul morții să „fure” modele din Occident
Ce nu s-a văzut la sfințirea Catedralei! Becali a pupat mătăniile, Băsescu a pupat blondele