Bărbat despicat în două de un tren, după ce a încercat să traverseze prin loc nepersmis calea ferată

0
Publicat:
Ultima actualizare:
FOTO: Ziarul Argeşul

Un bărbat în vârstă de 62 de ani, din comuna dâmboviţeană Conţeşti, a avut parte de o moarte fulgerătoare. Acesta a traversat prin nepermis calea ferată şi a fost lovit de un tren. Incidentul a avut loc în zona Autogării Sud din Piteşti.

Teribilul accident s-a produs chiar la podul de cale ferată din zona Autogării Sud, unde un tren Regio, care circula pe relaţia Curtea de Arges – Pitesti, a accidentat mortal un bărbat. 

La locul evenimentului au intervenit echipaje ale Detaşamentului de Pompieri Piteşti, ambulanţa SMURD de terapie intensivă mobilă şi poliţiştii Serviciului de Transporturi Feroviare Argeş, care au demarat cercetările.

Bărbatul a fost efectiv tăiat în două de roţile trenului, jumătate din corp rămânând pe rambleu, iar restul între şine. 

Potrivit poliţiştilor, deocamdată nu se ştie dacă a fost vorba despre un accident nefericit sau despre sinucidere, transmite Ziarul Argeşul.

Mai multe pentru tine:
La șase luni de la naștere, Jennifer Lawrence a luat o decizie radicală: „Sânii mei...”
Alimentul de care Fuego nu se atinge: „Cel mai nociv pentru ființa umană”. Îi îndeamnă pe toți să-l evite
Adevărul despre „amantlâcul” Dianei Bart cu actorul Daniel Nuță! „Sunt divorțată de mai bine de jumătate de an!”
Un tezaur roman, ascuns timp de 8 ani, după ce a fost descoperit cu un detector de metale
Păreri pro și contra despre Catedrala Mântuirii Neamului. Mihai Găinușă: „Bolnavii care nu plătesc CASS vor merge la Catedrală, nu la camera de gardă”. Ce spune Dan Negru?
Ce tranzacții suspecte a descoperit Libra Bank în conturile AUR. Ce plăți s-au făcut către patronul Realitatea PLUS, unde Simion și Georgescu sunt lăudați excesiv
O contabilă din Kenya a ajuns femeie de serviciu în România și trăiește cu frică. „Mi-e teamă în fiecare zi să nu fiu...”
„Pregătirea apărării pe linii e esențială”. Retragerea americană, un pericol pentru România? Soluțiile generalului care ne-a reprezentat la Bruxelles
Rectorul SNSPA avertizează că „luna de miere s-a încheiat” pentru puterea de la București: „Este cazul să ne punem centurile de siguranță. Nu vor fi zile ușoare”
Ziua în care Biserica a deschis porțile doar pentru personalități. De ce oamenii de rând n-au avut acces în interior la slujba de sfințire a picturii Catedralei Neamului VIDEO
Meghan Markle n-a mai așteptat și a dat vestea cea mare, atât de așteptată de fanii ei. Ducesa e în culmea fericirii