Suspecţi de furt din Coşereni, reţinuţi de poliţişti pentru 24 de ore

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Cei doi au fost reţinuţi de poliţişti FOTO Adevărul

Poliţiştii din cadrul Secţiei de Poliţie Coşereni cercetează doi bărbaţi de 31 şi 46 de ani pentru furt calificat. Suspecţii au fost reţinuţi pentru 24 de ore.

Poliţiştii din Coşereni au identificat doi bărbaţi de 31, respectiv 46 de ani, bănuţi de săvârşirea infracţiunii de furt calificat. Conform IPJ Ialomiţa, persoanele bănuite au fost reţinute pe bază de ordonanţă de reţinere pentru 24 de ore, fiind încarcerate în Centrul de Reţinere şi Arestare Preventivă al inspectoratului.

Anchetatorii spun că 29 aprilie, Poliţia a fost sesizată de către administratorul unei societăţi comerciale din localitatea Moviliţa despre faptul că persoane necunoscute au sustras mai multe obiecte metalice. Poliţiştii au demarat cercetările, reuşind identificarea în scurt timp a persoanelor bănuite de comiterea faptei, doi bărbaţi de 31 şi 46 de ani, ambii din comuna Moviliţa.

Mai multe pentru tine:
Top 6 grătare electrice 2026: Fripturi suculente perfect rumenite, panini aurii și legume crocante, fără fum sau bătăi de cap + ghid de cumpărare
Desertul delicios din Ardeal de care nu te vei mai sătura. Cum se pregătește rapid și ușor faimosul lichiu cu prune
Crocant, sănătos, rapid, fără ulei și fără stres – Cele mai bune air fryere din 2026 care îți vor schimba modul de a găti! Profită de ofertele eMAG
Top 7 prăjitoare de pâine 2026 – Ghid complet pentru dimineți perfecte și alegeri fără regrete
Cele mai bune aparate de gătit cu aburi în 2026: Top 5 modele eMAG pentru mese rapide, sănătoase și fără grăsimi – magia aburului în bucătărie
Nimfomana de la Palat. Deși soțul încerca s-o satisfacă, apetitul Ducesei atinsese cote nebănuite și apela la ”ajutoare”
Top 7 sandwich makere 2026: Transformă gustările acasă în adevărate delicii gourmet, rapid și fără efort
Victorie în instanță pentru Niculina Stoican, acuzată de plagiat de către Olguța Berbec. Artista a transmis primul mesaj: „Am încercat să rămân demnă și să lupt pentru a-mi apăra numele și munca”
Funcționara a izbucnit în râs când a auzit cum o cheamă pe fiica ei. Ce a trăit Larisa Udilă la Evidența Populației: „Mi-au spus că nu se poate înregistra. Am plecat plângând”
Cel mai bun multicooker electric în 2026: Top 7 alegeri testate care îți economisesc timp și bani
Cu cine este căsătorită Karina Pavăl, milioanara de 33 de ani care a cumpărat Carrefour România. Legătura cu firmele care au tranzacționat afacerea de peste 800 de milioane de euro