Râmnicu Vâlcea: Caravana „Adevărul” este azi la dispoziţia locuitorilor urbei

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Ramnicenii fac cozi la Caravana „Adevarul”

Râmnicenii au venit încă la primele ore ale dimineţii să-şi cumpere colecţiile de cărţi şi DVD-uri

Locuitorii municipiului s-au dovedit mai matinali ca oricând şi impulsionaţi şi de vremea frumoasă de afară, o zi de toamnă autentică, au trecut pe la kilometru zero al oraşului, „la Ceas", şi s-au oprit să cumpere cărţile şi DVD-urile apărute în colecţia „Adevărul". „Nepoţelul meu este de mâine în vacanţă la grădiniţă aşa că am mai mult timp să-i citesc poveştile de copii apărute în colecţia Disney Clasic", ne-a spus Gheorghe Marinescu. Caravana este la dispoziţia râmnicenilor până la ora 18.00.

Mai multe pentru tine:
Rețetă turcească de salată de vinete cu iaurt și usturoi. E dietetică, delicioasă și sănătoasă
Femeile care au copilărit în sărăcie poartă adesea aceste accesorii. Ce semnifică?
Mihai Trăistariu intervine în scandalul burselor: „Unde să lucreze studenții, să facă striptease noaptea?” Mesaj dur pentru guvernanți: „Asta nu mai e carte!”
Când ar putea fi deschis circulaţiei lotul 2 al Autostrăzii A7 Ploieşti - Buzău, sectorul Mizil-Pietroasele. Au fost făcute teste structurale
Octavian Ursulescu rupe tăcerea. Ce relație era, de fapt, între Alexandru Arșinel și Stela Popescu? Mulți îi credeau soț și soție: „Un cuplu sudat numai pe scenă”
Drama tinerei de 19 ani pentru care se mobilizează un oraș întreg. Vechi rivali pe teren și-au dat mâna pentru Ștefania
Vieți ca-n povești? Destinul tulburător al surorilor Guinness: blestemul unei dinastii de aur. Adevărul ascuns despre surorile Guinness
Alimentul care nu trebuie să lipsească din farfuriile românilor. Dr. Virgiliu Stroescu îl recomandă în fiecare zi: „Ne curăță și ne vindecă tot organismul”
Amal Clooney a îmbrăcat culoarea vedetă a toamnei! Avocata și-a făcut încă o dată celebrul soț extrem de mândru
Eduard, un copil de 10 ani, crescut de bunici și abandonat de părinți, luptă pentru viață! A vomitat sânge și are nevoie de o operație urgentă la inimă. AJUTĂ ȘI TU!
Un obiect unic pe teritoriul fostei provincii romane Dacia, descoperit la Turda