VIDEO Trei pietoni, loviţi în plin de o ambulanţă într-o intersecţie din Câmpina

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Patru persoane au fost rănite luni, 6 ianuarie, după ce o ambulanţă a lovit trei pietoni care traversau o stradă din municipiul Câmpina.

Cea de-a patra persoană rănită este asistenta aflată în ambulanţă, toate victimele fiind duse la spital de aceeaşi autosanitară. Poliţiştii fac cercetări pentru a stabili exact cum s-a produs accidentul.

Potrivit Poliţiei Judeţene Prahova, Poliţia Municipiului Câmpina a fost sesizată, luni, de Spitalul Municipal Câmpina că la unitatea medicală au fost transportate patru victime ale unui accident rutier.

Din primele verificări a reieşit că o ambulanţă care se deplasa pe str. Pictor N. Grigorescu pe direcţia Gara Poiana, la intersecţia cu Bld. Carol I, posibil pe fondul traversării neregulamentare, ar fi surprins şi accidentat trei pietoni care traversau strada.


"Din evenimentul rutier cei trei pietoni şi asistenta din ambulanţă au suferit vătămări, fiind transportaţi de aceeaşi ambulanţă la spital. Se fac cercetări pentru stabilirea tuturor condiţiilor în care s-a produs accidentul şi luarea măsurilor legale", a transmis Poliţia Prahova.

Mai multe pentru tine:
I-a donat propriul rinichi, dar n-a fost invitată la nunta Selenei Gomez. Cum explică donatoarea trădarea
Maria Buză are un meniu de poveste. Actrița mănâncă o dată pe zi: „Dacă este curat prin frigider, rămân nemâncată”
Patru bărbați din Republica Moldova vor fi judecați la Paris pentru inscripționarea unor mesaje jignitoare despre războiul din Ucraina
Alimentul care nu trebuie să lipsească din farfuriile românilor. Dr. Virgiliu Stroescu îl recomandă în fiecare zi: „Ne curăță și ne vindecă tot organismul”
Eduard, un copil de 10 ani, crescut de bunici și abandonat de părinți, luptă pentru viață! A vomitat sânge și are nevoie de o operație urgentă la inimă. AJUTĂ ȘI TU!
Prințesa Rajwa a dus moda din Iordania la Palatul Elysée din Paris! Întâlnire istorică cu Brigitte și Emmanuel Macron
Cauza morții bateristului Marius Keseri de la Direcția 5. Prietenii rup tăcerea. „Boala cumplită îl schimbase, nu-l mai recunoșteai. Venea la biserică să se roage”. Ultimele fotografii
Femeile care au înfruntat foamea, frica și moartea: adevărul despre cum a distrus Uniunea Sovietică Moldova anilor ’40
Europarlamentarul PSD Dragoș Benea critică Bruxelles-ul în privința strategiei privind egalitatea LGBTQ+: „Copiii nu își pot alege genul”
Un obiect unic pe teritoriul fostei provincii romane Dacia, descoperit la Turda
Zodiile care vor da nas în nas cu fericirea în această toamnă. Acești nativi vor plânge de bucurie