Doi bărbaţi de 30 de ani au murit într-un accident produs noaptea trecută în Prahova

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Maşina rasturnata FOTO ISU Prahova

Accidentul mortal a avut loc în cursul nopţii de duminică spre luni, pe drumul judeţean 102D, aflat pe raza comunei prahovene Baba Ana.

Potrvit Biroului de Presă al Poliţiei Prahova, în jurul orelor 4.30 dimineaţa, şoferul care conducea autoturismul ar fi pierdut controlul volanului şi s-a răsturnat de mai multe ori, după ce a ajuns pe câmp.

”Din accident a rezultat decesul a doi bărbaţi în vârstă de 31 si 29 de ani şi rănirea unui alt bărbat în vârstă de 30 de ani,  care a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale”, se arată într-un comunicat al Poliţiei.

 La acest moment traficul rutier este restricţionat şi deviat pe rutele ocolitoare DJ 100c şi DJ 149. În cauză se efectuează cercetări în vederea stabilirii cu exactitate a tuturor împrejurărilor în care s-a produs accidentul rutier.

Tot în cursul nopţii un alt autoturism s-a răsturnat de pe podul de trecere peste pârâul Cricov. O persoana care se afla în maşină a fost transportată de urgenţăla spital. Totodată a fost avariată şi magistrala de alimrntare cu gaze a satului Băltiţa. La faţa locului au fost mobilizate o maşină de stingere şi una de prim ajutor, a precizat Biroul de Presă al ISU Prahova.

Mai multe pentru tine:
Cauza morții bateristului Marius Keseri de la Direcția 5. Prietenii rup tăcerea. „Boala cumplită îl schimbase, nu-l mai recunoșteai. Venea la biserică să se roage”. Ultimele fotografii
I-a donat propriul rinichi, dar n-a fost invitată la nunta Selenei Gomez. Cum explică donatoarea trădarea
Papa Leon le cere episcopilor americani să condamne politicile lui Donald Trump privind imigrația
Femeile care au înfruntat foamea, frica și moartea: adevărul despre cum a distrus Uniunea Sovietică Moldova anilor ’40
Alimentul care nu trebuie să lipsească din farfuriile românilor. Dr. Virgiliu Stroescu îl recomandă în fiecare zi: „Ne curăță și ne vindecă tot organismul”
Neliniște la palat! Ce crede familia regală britanică despre apariția lui Meghan Markle la Săptămâna Modei de la Paris
Luptele duse pentru cucerirea redutei Grivița II, în timpul Războiului de Independență
De ce Eugen Cristea și Anca Pandrea simt în casă energia persoanelor moarte: „Nu oricine poate”. Și Mihai Onilă are o legătură paranormală cu fiica-înger: „O aud mental”
Eduard, un copil de 10 ani, crescut de bunici și abandonat de părinți, luptă pentru viață! A vomitat sânge și are nevoie de o operație urgentă la inimă. AJUTĂ ȘI TU!
Oana Roman nu îl mai menajează pe Botezatu! „Se îmbracă de zici că vrea să impresioneze un extraterestru cocalar”
Una dintre cele mai sănătoase mâncăruri din lume: gustoasă, veche de secole și bună pentru fertilitate. Cum se prepară