Un bărbat din Piteşti s-a sinucis din cauza ratelor în franci elveţieni

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Un bărbat în vârstă de 34 de ani, din Piteşti, s-a sinucis joi după o ceartă aprigă cu soţia. Familia ajunsese într-o situaţie financiară grea şi nu mai putea face faţă presiunilor ratelor în franci elveţieni, iar scandalurile pe tema banilor erau din ce în ce mai dese.


Piteşteanul locuia în cartierul Găvana din Piteşti şi a fost găsit spânzurat chiar de către soţia sa. Femeia plecase de acasă după o ceartă cu bărbatul său cauzată de situaţia financiară dificilă în care cei doi intraseră, luând cu ea copilul în vârstă de trei ani pe care cei doi îl aveau împreună. Miercuri, femeia depusese la Poliţie o plângere în care îşi acuza soţul că a lovit-o.

Joi, când s-a întors acasă, şi-a găsit bărbatul spânzurat de ţevile de la instalaţia de termoficare a apartamentului. Cei doi soţi contractaseră în urmă cu ceva timp un credit în franci elveţieni şi nu mai puteau face faţă ratelor, iar neajunsurile financiare deveniseră cel mai des motiv de ceartă pentru cei doi.

Mai multe pentru tine:
Black Friday 2025: Cele mai mari reduceri la jucării pe Noriel
Promoții de iarnă PetMax: Suplimente veterinare esențiale pentru câini și pisici cu reduceri de până la 69%
Black Friday 2025 pe Flip.ro: cele mai mari reduceri la iPhone – economii de până la 1.000 de lei și telefoane premium sub 1.000 €
Fashion Days Black Friday 2025 – ultimele ore de reduceri de până la 90%. Transformă-ți outfitul în cel mai spectaculos mod, cu opere de artă
Chillmas Deals 2025 pe eMAG: Top televizoare cu cele mai mari reduceri, de până la 5.000 de lei și calitate premium pentru living și dormitor
Black Friday la Flanco: Top oferte la soundbar-uri, sisteme audio și boxe portabile
A murit Horia Moculescu! Mesajul cutremurător transmis de fiica celebrului compozitor: „Mă sufocă și mă strânge lumea, tată! Nu pot să respir. Nu știu să trăiesc.”
VIDEO Informații înfiorătoare despre unul dintre cele mai scandaloase cazuri din istorie. Safari uman la 70.000 de lire sterline. Mai mulți bogați au ucis cu cruzime copii și femei, familii întregi. Cum s-au organizat excursiile de vânătoare umană
Tragedia care i-a marcat viața lui Horia Moculescu. A avut un fiu care a murit la 31 de ani. Mariana Moculescu, confesiuni dureroase: „Nu mai răspundea la telefon”
Ce i-a provocat unei jurnaliste cancer intestinal la 44 de ani? Nu fuma, nu bea și avea o greutate normală
Imagini impresionante cu Kate Middleton în lacrimi! Sobră, Prințesa de Wales a onorat o tradiție specială