O fată de 18 ani a murit, iar alte trei persoane sunt rănite grav, în urma unui accident produs pe centura municipiului Oradea

0
Publicat:
Ultima actualizare:

O adolescentă de 18 ani şi-a pierdut viaţa, joi, iar alte trei persoane au fost rănite grav, după ce două autoturisme s-au ciocnit pe centura municipiului Oradea, traficul fiind blocat pe ambele sensuri de circulaţie.

Accidentul a avut loc în jurul orei prânzului, când un autoturism BMW X5 s-a ciocnit cu un Renault Clio, care circula din sens opus.

În urma impactului, patru persoane aflate în cele două maşini au fost rănite grav. Printre victime este şi o adolescentă de 18 ani. Echipajele SMURD şi ale Ambulanţei sosite la faţa locului au încercat să o resusciteze pe fată, dar nu au reuşit, fiind declarat decesul acesteia.

Celelalte trei persoane rănite, între care o femeie însărcinată, au fost transportate la spital, în stare stabilă.

Potrivit Poliţiei Oradea, traficul rutier pe centura oraşului este blocat pe ambele sensuri. Circulaţia ar urma să fie reluată în condiţii normale în jurul orei 14.00, după finalizarea cercetărilor.

Mai multe pentru tine:
„Am ales pacea și am primit războiul”. Cum a pierdut Ucraina scutul său nuclear acum 34 de ani. Îl mai poate recupera?
Un tezaur roman, ascuns timp de 8 ani, după ce a fost descoperit cu un detector de metale
Ce tranzacții suspecte a descoperit Libra Bank în conturile AUR. Ce plăți s-au făcut către patronul Realitatea PLUS, unde Simion și Georgescu sunt lăudați excesiv
Ziua în care Biserica a deschis porțile doar pentru personalități. De ce oamenii de rând n-au avut acces în interior la slujba de sfințire a picturii Catedralei Neamului VIDEO
La șase luni de la naștere, Jennifer Lawrence a luat o decizie radicală: „Sânii mei...”
Cercetătorii contrazic clișeele: prieteniile platonice pot fi la fel de profunde ca relațiile de cuplu. De ce cultura noastră refuză să creadă asta?
Cine este regele care avea cel mai bizar fetiș în dormitor. Nu ”ierta” nicio parteneră
Păreri pro și contra despre Catedrala Mântuirii Neamului. Mihai Găinușă: „Bolnavii care nu plătesc CASS vor merge la Catedrală, nu la camera de gardă”. Ce spune Dan Negru?
Alimentul de care Fuego nu se atinge: „Cel mai nociv pentru ființa umană”. Îi îndeamnă pe toți să-l evite
O contabilă din Kenya a ajuns femeie de serviciu în România și trăiește cu frică. „Mi-e teamă în fiecare zi să nu fiu...”
33 de ani fără Anda Călugăreanu. Saveta Bogdan: „Ioana a rămas a nimănui, după decesul mamei. Dan Tufaru o internase la o casă de copii”. Cum arată mormântul artistei?