O oră de ploi abundente la Iaşi

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Meteorologii au emis o avertizare de scurtă durată între 18.00 şi 19.00. În acest interval sunt aşteaptate precipitaţii abundente în municipiul Iaşi.

Specialiştii se aşteaptă ca în acest interval orar să fie înregistrate precipitaţii de 30-40 de litri pe metrul pătrat, dar şi grindină. „Pe lângă avertizarea de cod galben se emit punctual şi avertizări de scurtă durată“, a menţionat Constantin Drăcşineanu, directorul Centrului Regional Meteorologic "Moldova".

Citeşte şi:

Ploile au făcut ravagii în judeţul Iaşi în ultimele zile

Iaşi: Comuna Hălăuceşti, lovită de viitura de pe Siret

UPDATE: Sute de locuitori din zona Paşcaniului, evacuaţi din calea viiturii de pe Siret

Avertizarea cu cod galben a fost prelungită până pe 1 iulie la ora 9.00.

Vom reveni cu amănunte.

Mai multe pentru tine:
Un obiect unic pe teritoriul fostei provincii romane Dacia, descoperit la Turda
Mihai Trăistariu intervine în scandalul burselor: „Unde să lucreze studenții, să facă striptease noaptea?” Mesaj dur pentru guvernanți: „Asta nu mai e carte!”
Femeile care au copilărit în sărăcie poartă adesea aceste accesorii. Ce semnifică?
Fostul episcop al Husilor, Cornel Onilã, „amenintat și jignit” în închisoare. „Mi s-a rupt sufletul de el, când l-am văzut în ce hal este”
Octavian Ursulescu rupe tăcerea. Ce relație era, de fapt, între Alexandru Arșinel și Stela Popescu? Mulți îi credeau soț și soție: „Un cuplu sudat numai pe scenă”
Regiunea care se sălbăticește în ritm alert. Satele dispar unul câte unul și sunt înghițite de pădure
Amal Clooney a îmbrăcat culoarea vedetă a toamnei! Avocata și-a făcut încă o dată celebrul soț extrem de mândru
Rețetă turcească de salată de vinete cu iaurt și usturoi. E dietetică, delicioasă și sănătoasă
Eduard, un copil de 10 ani, crescut de bunici și abandonat de părinți, luptă pentru viață! A vomitat sânge și are nevoie de o operație urgentă la inimă. AJUTĂ ȘI TU!
Alimentul care nu trebuie să lipsească din farfuriile românilor. Dr. Virgiliu Stroescu îl recomandă în fiecare zi: „Ne curăță și ne vindecă tot organismul”
Vieți ca-n povești? Destinul tulburător al surorilor Guinness: blestemul unei dinastii de aur. Adevărul ascuns despre surorile Guinness