Spaniolul acuzat de coruperea sexuală a unei minore de 13 ani va fi extrădat din ţară

0
Publicat:
Ultima actualizare:

David Yebra, bărbatul în vârstă de 40 de ani capturat la Uricani, după fusese dat în urmărire prin Interpol, va fi extrădat, au decis magistraţii Curţii de Apel Alba Iulia. Spaniolul are de executat o condamnare de nouă ani de închisoare, pentru răpirea şi coruperea sexuală a unei minore de 13 ani.

Magistraţii Curţii de Apel Alba Iulia au decis punerea în executare a mandatului de arestare european emis de autorităţile spaniole pe numele lui David Yebra, bărbatul capturat în Uricani, după ce din anul 2005, s-a sustras executării unei pedepse de nouă ani de închisoare.

EXCLUSIV I-a scris gurului înainte de a fugi de acasă: dispariţie misterioasă a unei eleve de 16 ani, adeptă a MISA

Yebra a fost condamnat pentru infracţiuni sexuale cu o copilă de 13 ani, care se îndrăgostise de el în perioada în care acesta îi era profesor de muzică. 

Spaniol capturat după şase ani în care a fost căutat de Interpol pentru coruperea sexuală a unei minore

Mai multe pentru tine:
Locatarii blocului din Rahova pot reveni etapizat în casele lor, după finalizarea cercetărilor penale la locul exploziei
Cercetătorii au rezolvat misterul fenomenului de primăvară de pe Marte: ce lasă urmele sinuoase
Cine este regele care avea cel mai bizar fetiș în dormitor. Nu ”ierta” nicio parteneră
Mirabela Grădinaru, criticată de stiliști pentru că ar fi confundat Sfințirea Catedralei cu o… înmormântare: „Nu apari cu doliu pe cap! Nu ești la funeraliile Reginei Elisabeta!” Ce au spus despre Gigi Becali
O contabilă din Kenya a ajuns femeie de serviciu în România și trăiește cu frică. „Mi-e teamă în fiecare zi să nu fiu...”
Un tezaur roman, ascuns timp de 8 ani, după ce a fost descoperit cu un detector de metale
La șase luni de la naștere, Jennifer Lawrence a luat o decizie radicală: „Sânii mei...”
Ce tranzacții suspecte a descoperit Libra Bank în conturile AUR. Ce plăți s-au făcut către patronul Realitatea PLUS, unde Simion și Georgescu sunt lăudați excesiv
Ziua în care Biserica a deschis porțile doar pentru personalități. De ce oamenii de rând n-au avut acces în interior la slujba de sfințire a picturii Catedralei Neamului VIDEO
Cauza morții medicului Ștefania Szabo, găsită fără viață în Spitalul de Urgență Buzău. Prima ipoteză plauzibilă și reacția Colegiului Medicilor
Directorul unei școli s-a stins din viață subit, la 35 de ani. Cutremurător ce mesaj a transmis înainte de moarte: „Lupți pentru 5 minute de viață”