UPDATE : Viceprimarul Nicuşor Ciumacenco este internat la domiciliu şi se simte bine

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Viceprimarul municipiului Galaţi, Nicuşor Ciumacenco a primit în această dimineaţă de la Institutul „Matei Balş” din Bucureşti confirmarea faptului că e bolnav de gripă nouă. Starea de sănătate a viceprimarului este bună. În acest moment el se află internat la domiciliu.

“Am decis să rămân la domiciliu, sub tratament. În prezent, starea mea de sănătate este una relativ bună dar, din respect faţă de colegii din primărie şi faţă de toate persoanele cu care aş putea intra în contact, am decis să nu mă prezint la serviciu până la însănătoşirea deplină, pentru a nu risca să transmit boala şi altor oameni”, a precizat viceprimarul Ciumacenco.

Viceprimarul a mai comunicat că programul extrem de încărcat din ultimele luni nu i-a permis să se vaccineze. “Pe lângă treburile municipalităţii, am fost implicat într-o campanie electorală care s-a încheiat abia de puţin timp iar în ultimele luni nu am avut o zi liberă nici măcar la sfârşit de săptămână”, a spus Ciumacenco.